Hoya carnosa

Author:(L. f.) R. Br.
Synonym:Asclepias carnosa.
Habitat: India - South China.
Family:Apocynaceae subfamily:Asclepiadoideae.

-The genus Hoya was named by botanist Robert Brown in honour of his friend botanist Thomas Hoy.
---------------------------
Καταγράφηκε από :(L. f.) R. Br.
Έτος καταγραφής: ?
Οικογένεια:Apocynaceae υποοικογένεια :Asclepiadoideae
Χωρα καταγωγής: Ινδία,N.Κίνα.
Συνώνυμα:Asclepias carnosa.

-Το γένος Hoya ονομάστηκε από τον βοτανολόγο Robert Brown με το όνομα του φίλου του βοτανολόγου Thomas Hoy.

Print all photos for $1.20 | Invite
Hoya carnosa
1
Hoya carnosa
Order print
141 views
 
Hoya carnosa
2
Hoya carnosa
Order print
132 views
 
Hoya carnosa
3
Hoya carnosa
Order print
145 views
 
Hoya carnosa
4
Hoya carnosa
Order print
166 views
 
Hoya carnosa
5
Hoya carnosa
Order print
150 views
 
Hoya carnosa
6
Hoya carnosa
Order print
153 views
 
Hoya carnosa
7
Hoya carnosa
Order print
134 views
 
Hoya carnosa
8
Hoya carnosa
Order print
163 views