Callisia fragrans

Callisia fragrans (Lindl.) Woodson.
Family: Commelinaceae.
Habitat: Mexico ( Tamaulipas, Veracruz, Yucatan ), Southeastern U.S.A ( Florida ).
Synonym: Spironema fragrans Lindl., Rectanthera fragrans (Lindl.) O. Deg.
________________________________
Callisia fragrans (Lindl.) Woodson.
Οικογένεια : Commelinaceae.
Χώρα καταγωγής : Μεξικό ( Tamaulipas, Veracruz, Yucatan ), Νοτιοανατολικές ΗΠΑ ( Φλόριντα ).
Συνώνυμα : Spironema fragrans Lindl., Rectanthera fragrans (Lindl.) O. Deg.

PROTECTED
  • Fave
 
© Apostolou Stavros

Callisia fragrans (6)

Uploaded: July 06, 2011
402