Public Home > = Copiapoa pages. > Copiapoa cinerascens

Copiapoa cinerascens

Author:(Salm-Dyck) Britton & Rose 1922.
Habitat:Chile.
Synonym:Copiapoa cinerascens var.intermedia,
Echinocactus copiapensis,
Copiapoa copiapensis,
Echinocactus cinerascens,
Copiapoa applanata.
Family:Cactaceae.

-The name Copiapoa comes from the city of Copiapó in northern Chile.
-----------------------------------
Καταγράφηκε από:(Salm-Dyck) Britton & Rose.
Έτος καταγραφής:1922.
Οικογένεια:Cactaceae.
Χωρα καταγωγής:Χιλή.
Συνώνυμα:Copiapoa cinerascens var.intermedia,
Echinocactus copiapensis,Copiapoa copiapensis,Echinocactus cinerascens,
Copiapoa applanata.

-Το όνομα Copiapoa προέρχεται από την πόλη Copiapo στην βόρεια Χιλή.

Print all photos for $0.90 | Invite
Copiapoa cinerascens
1
Copiapoa cinerascens
Order print
195 views
 
Copiapoa cinerascens
2
Copiapoa cinerascens
Order print
195 views
 
Copiapoa cinarascens
3
Copiapoa cinarascens
Order print
151 views
 
Copiapoa cinarascens
4
Copiapoa cinarascens
Order print
128 views
 
Copiapoa cinarascens
5
Copiapoa cinarascens
Order print
108 views
 
Copiapoa cinarascens
6
Copiapoa cinarascens
Order print
109 views