Public Home > = Copiapoa pages. > Copiapoa humilis > Copiapoa humilis

Copiapoa humilis

Author:(Phil.) Hutchison 1953.
Habitat:Chile.
synonyms:Echinocactus humilis,
Copiaoa paposoensis.
Family:Cactaceae.

-The name Copiapoa comes from the city of Copiapó in northern Chile.
-----------------------------------
Καταγράφηκε από:(Phil.) Hutchison.
Έτος καταγραφής:1953.
Οικογένεια:Cactaceae.
Χωρα καταγωγής:Χιλή.
Συνώνυμα:Echinocactus humilis,
Copiaoa paposoensis.

-Το όνομα Copiapoa προέρχεται από την πόλη Copiapo στην βόρεια Χιλή.

PROTECTED
 
© Apostolou Stavros

Copiapoa humilis

Uploaded: August 13, 2009
140