Public Home > = Copiapoa pages. > Copiapoa hypogaea > Copiapoa hypogaea

Copiapoa hypogaea

Author:F.Ritter 1980.
Habitat:Chile.
Synonym:Copiapoa hypogaea var.barquitensis,
Copiapoa barquitensis.
Family:Cactaceae.

-The name Copiapoa comes from the city of Copiapó in northern Chile.
-----------------------------------
Καταγράφηκε από:F.Ritter.
Έτος καταγραφής:1980.
Οικογένεια:Cactaceae.
Χωρα καταγωγής:Χιλή.
Συνώνυμα:Copiapoa hypogaea var.barquitensis,
Copiapoa barquitensis.

-Το όνομα Copiapoa προέρχεται από την πόλη Copiapo στην βόρεια Χιλή.

PROTECTED
 
pixel
Copiapoa hypogaea
pixel
© Apostolou Stavros - All Rights Reserved.

Copiapoa hypogaea