Public Home > = Copiapoa pages. > Copiapoa lembckei ( Copiapoa calderana )

Copiapoa lembckei ( Copiapoa calderana )

Author:Backeb.1959.
Habitat:Chile.
Synonym:Copiapoa calderana Ritter,
Copiapoa atacamensis,
Copiapoa boliviana,
Echinocactus bolivianus.
Family:Cactaceae.

-The name Copiapoa comes from the city of Copiapó in northern Chile.
-----------------------------------
Καταγράφηκε από:Backeb.
Έτος καταγραφής:1959.
Οικογένεια:Cactaceae.
Χωρα καταγωγής:Χιλή.
Συνώνυμα:Copiapoa calderana Ritter,
Copiapoa atacamensis,Copiapoa boliviana,
Echinocactus bolivianus.

-Το όνομα Copiapoa προέρχεται από την πόλη Copiapo στην βόρεια Χιλή.

Print all photos for $0.90 | Invite
Copiapoa lembckei
1
Copiapoa lembckei
Order print
223 views
 
Copiapoa lembckei
2
Copiapoa lembckei
Order print
210 views
 
Copiapoa Lembkei
3
Copiapoa Lembkei
Order print
260 views
 
Copiapoa Lembkei
4
Copiapoa Lembkei
Order print
231 views
 
Copiapoa Lembkei
5
Copiapoa Lembkei
Order print
223 views
 
Copiapoa Lembkei
6
Copiapoa Lembkei
Order print
255 views