Public Home > = Copiapoa pages. > Copiapoa tenuissima > Copiapoa tenuissima

Copiapoa tenuissima

Author:F.Ritter 1963.
Habitat:N.Chile.
Synonym:Copiapoa humilis var.tenuissima.
Family:Cactaceae.

-The name Copiapoa comes from the city of Copiapó in northern Chile.
-----------------------------------
Καταγράφηκε από: F.Ritter.
Έτος καταγραφής:1963.
Οικογένεια:Cactaceae.
Χωρα καταγωγής:N.Χιλή.
Συνώνυμα:Copiapoa humilis var.tenuissima.

-Το όνομα Copiapoa προέρχεται από την πόλη Copiapo στην βόρεια Χιλή.

PROTECTED
 
pixel
Copiapoa tenuissima
pixel
© Apostolou Stavros - All Rights Reserved.

Copiapoa tenuissima

Uploaded: September 24, 2007
Advertise on Fotki