Rosularia

© Apostolou Stavros
 
Rosularia serrata

-Pirgos,Samos,Greece.
Author:(L.) A.Berger.
Family:Crassulaceae.
Synonyms:Cotyledon serrata, Umbilicus serratus.
Habitat:SE Europe,W Asia.
________________________

Φυτό της οικογένειας Crassulaceae που φυτρώνει σε βραχώδη και σκιερά μέρη της Ευρώπης και της Ασίας.
Καταγράφηκε από τον A.Berger.
Αλλα ονόματα της Rosularia serrata είναι Cotyledon serrata, Umbilicus serratus.

    • No comments
    •  Today:  2 views
    • 2 visitors