Public Home > = Discocactus pages. > Discocactus zehntneri araneispinus -HU440

Discocactus zehntneri araneispinus -HU440

Author: (Buining et Brederoo)P.J.Braun & Esteves 1995.
Habitat:Southern Brazil
Synonym:Discocactus zehntneri ssp.araneispinus,
Discocactus zehntneri ssp.horstiorum,
Discocactus zehntneri var.horstiorum,
Discocactus araneispinus,
Discocactus zehntneri ssp.buenekeri,
Discocactus zehntneri.
Family:Cactaceae.

-Discocactus:From the Greek 'diskos' disc.
-The genus Discocactus grows only in Brazil,Paraguay and Bolivia.
---------------------------
Καταγράφηκε από: (Buining et Brederoo)P.J.Braun & Esteves
Έτος καταγραφής:1995
Oικογένεια: Cactaceae
Χωρα καταγωγής: N.Βραζιλία
Συνώνυμα:Discocactus zehntneri ssp.araneispinus,
Discocactus zehntneri ssp.horstiorum,
Discocactus zehntneri var.horstiorum,
Discocactus araneispinus,
Discocactus zehntneri ssp.buenekeri,
Discocactus zehntneri.

-Το όνομα του γένους προέρχεται από την Ελληνική λέξη "Δίσκος" λόγο του σχήματος των φυτών.
-Οι Discocactus είναι ένα γένος κάκτων που φυτρώνει μονο στην Βραζιλία, την Παραγουάη και την Βολιβία.

| Invite
Discocactus zehntneri araneispinus -HU440
1
Discocactus zehntneri araneispinus -…
297 views
 
Discocactus zehntneri araneispinus -HU440
2
Discocactus zehntneri araneispinus -…
288 views
 
Discocactus zehntneri araneispinus -HU440
3
Discocactus zehntneri araneispinus -…
331 views
 
Discocactus zehntneri araneispinus -HU440
4
Discocactus zehntneri araneispinus -…
262 views
 
Discocactus zehntneri araneispinus -HU440
5
Discocactus zehntneri araneispinus -…
250 views
 
Discocactus zehntneri araneispinus -HU440
6
Discocactus zehntneri araneispinus -…
459 views
 
Discocactus zehntneri araneispinus -HU440
7
Discocactus zehntneri araneispinus -…
233 views
 
Discocactus zehntneri araneispinus -HU440
8
Discocactus zehntneri araneispinus -…
232 views
 
Discocactus zehntneri araneispinus -HU440
9
Discocactus zehntneri araneispinus -…
236 views
 
Discocactus zehntneri araneispinus -HU440
10
Discocactus zehntneri araneispinus -…
286 views
 
Discocactus zehntneri araneispinus -HU440
11
Discocactus zehntneri araneispinus -…
219 views
 
Discocactus zehnteri araneispinus -HU440
12
Discocactus zehnteri araneispinus -H…
348 views
 
Discocactus zehnteri araneispinus -HU440
13
Discocactus zehnteri araneispinus -H…
339 views
 
Discocactus zehnteri araneispinus -HU440
14
Discocactus zehnteri araneispinus -H…
214 views
 
Discocactus zehntneri araneispinus -HU440
15
Discocactus zehntneri araneispinus -…
180 views
 
Discocactus zehntneri araneispinus -HU440
16
Discocactus zehntneri araneispinus -…
203 views