Public Home > Hyacinthaceae - Liliaceae pages. > Lachenalia / Polyxena > Lachenalia orchioides var. glaucina

Lachenalia orchioides var. glaucina

Author: Lachenalia orchioides (L.) Aiton var. glaucina (Jacq.) W. F. Barker.
Family:Hyacinthaceae.
Habitat:South Africa.
Synonym:Lachenalia glaucina
-Lachenalia:Named after Werner de Lachenal (1739-1800).
-------------------------------------
Καταγράφηκε από : Lachenalia orchioides (L.) Aiton var. glaucina (Jacq.) W. F. Barker
Οικογένεια :Hyacinthaceae.
Χώρα καταγωγής:N. Αφρική.
Συνώνυμα: Lachenalia glaucina

-Τo γένος Lachenalia πήρε το όνομα του από τον Werner de Lachenal (1739-1800)

| Invite
Lachenalia orchioides var  glaucina
1
Lachenalia orchioides var glaucina
145 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
2
Lachenalia orchioides var glaucina
132 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
3
Lachenalia orchioides var glaucina
35 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
4
Lachenalia orchioides var glaucina
39 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
5
Lachenalia orchioides var glaucina
37 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
6
Lachenalia orchioides var glaucina
46 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
7
Lachenalia orchioides var glaucina
37 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
8
Lachenalia orchioides var glaucina
34 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
9
Lachenalia orchioides var glaucina
35 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
10
Lachenalia orchioides var glaucina
35 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
11
Lachenalia orchioides var glaucina
15 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
12
Lachenalia orchioides var glaucina
15 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
13
Lachenalia orchioides var glaucina
19 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
14
Lachenalia orchioides var glaucina
17 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
15
Lachenalia orchioides var glaucina
17 views
 
Lachenalia orchioides var  glaucina
16
Lachenalia orchioides var glaucina
18 views