Public Home > = Mammillaria pages. > Mammillaria elongata 'Lemon' > Mammillaria elongata 'Lemon'

Mammillaria elongata 'Lemon'

Author:DC 1828.
Habitat:Central Mexico
Synonym:Cactus subcroceus,M.suberosa var.intertexta,M.stella-aurata,
Cactus stella-aurata,M.elongata var.stella-aurata,M.intertexta,
M.elongata var. subcrocea,Cactus intertextus,M.tenuis var.media,M.subcrocea,
Cactus elongatus,M.subcrocea var.intertexta,M.elongata var.echinata,
Leptocladodia elongata,Neomammillaria elongata,
Krainzia elongata,Chilita elongata,M.echinata,
M.subcrocea var.echinata.
Family:Cactaceae.
___________________________
Καταγράφηκε από: DC.
Ημερομηνία καταγραφής: 1828.
Οικογένεια: Cactaceae.
Χώρα καταγωγής: Κεντρικό Μεξικό.
Συνώνυμα:Cactus subcroceus,M.suberosa var.intertexta,M.stella-aurata,
Cactus stella-aurata,M.elongata var.stella-aurata,M.intertexta,
M.elongata var. subcrocea,Cactus intertextus,M.tenuis var.media,M.subcrocea,
Cactus elongatus,M.subcrocea var.intertexta,M.elongata var.echinata,
Leptocladodia elongata,Neomammillaria elongata,
Krainzia elongata,Chilita elongata,M.echinata,
M.subcrocea var.echinata.

PROTECTED
 
pixel
Mammillaria elongata 'Lemon'
pixel
© Apostolou Stavros - All Rights Reserved.

Mammillaria elongata 'Lemon'

Uploaded: April 26, 2009