Public Home > = Micranthocereus pages.
       

= Micranthocereus pages.

Γένος κάκτων που περιλαμβάνει εννέα είδη από την κεντρική και ανατολική Βραζιλία.

Τα είδη του γένους είναι τα:
Micranthocereus albicephalus
Micranthocereus auriazureus
Micranthocereus dolichospermaticus
Micranthocereus estevesii
Micranthocereus flaviflorus
Micranthocereus polyanthus
Micranthocereus purpureus
Micranthocereus streckeri
Micranthocereus violaciflorus

© Apostolou Stavros
 
Micranthocereus estevesii

Author: (Buining & Brederoo) F.Ritter.
Family: Cactaceae.
Habitat : Brazil.
Synonym: Austrocephalocereus estevesii, Siccobaccatus estevesii.
_________________________
Καταγράφηκε από: (Buining & Brederoo) F.Ritter.
Χώρα καταγωγής: Βραζιλία.
Οικογένεια: Cactaceae.
Συνώνυμα: Austrocephalocereus estevesii, Siccobaccatus estevesii.

    • No comments
    •  Today:  0 views
    • 0 visitors