Cleistocactus

 
Cleistocactus samaipatanus (Card.) Hunt 1987

Sin Akersia roseiflora Buin. 1961
Cleistocactus gentis aprašyta Lemaire, Charles Antoine 1861 m.
Genties pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio (cleistos)- uždarytas, užrakintas. Tai susiję su savidulkos procesu, kuris įvyksta tiesiog žiedo vamzdelyje, galutinai neprasiskleidus žiedui. Tokie, pilnai neprasiskleidžiantys žiedai, vadinami zigomorfiniais. Auginimas žemės mišinyje su geru drenažu. Vieta turi būti saulėta. Vasarą laistyti gausiau, o žiemą, esant temperatūrai apie10 laipsnių, geriau nelaistyti, nes yra polinkis puvimui. Ši kaktusą mėgsta įvairūs kenkėjai - skydamariai, voratinklinės erkutės.
Šis kaktusas žydi rožiškai raudonais žiedais, o auga jis Peru šiaurėje.

Album was created 5 years 8 months ago and modified 3 years 11 months ago
  • No comments
  • 0 views
  • 0 visitors
  • 2 files
 
Cleistocactus strausii (Heese) Backbg. 1934

Sin. Pilocereus strausii Heese 1907
Borzicactus strausii (Heese) A. Berg. 1926
Cleistocactus gentis aprašyta Lemaire, Charles Antoine 1861 m.
Genties pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio (cleistos)- uždarytas, užrakintas. Tai susiję su savidulkos procesu, kuris įvyksta tiesiog žiedo vamzdelyje, galutinai neprasiskleidus žiedui. Tokie, pilnai neprasiskleidžiantys žiedai, vadinami zigomorfiniais. Auginimas nesudėtingas. Reikalauja daug šviesos ištisus metus, bet vasarą galima auginti ir pusiau šešėlyje. Nemėgsta aukštos temperatūros. Vasarą laistomas gausiai, tačiau iki kito laistymo gruntas turi būti išdžiuvęs. Žiemą geriau laikyti sausai, nes esant vėsiai temperatūrai gali imti pūti.
Rūšis pavadinta žinomo Vokietijos kaktusų augintojo L. Štrauso (Straus L.) vardu. Gamtoje užauga iki 3 metrų aukščio. Žydi raudonais, zigomorfiniais žiedais. Auga Argentinoje ir Bolivijoje.

Album was created 5 years 8 months ago and modified 4 years ago
 
Cleistocactus winteri Hunt 1988

Sin. Winteria aureispina Ritt. 1962
Winterocereus aureispinus (Ritt.) Backbg. 1966
Hildewintera aureispina (Ritt.) Ritt. 1966
Loxanthocereus aureispinus (Ritt.) F. Buxb. 1974
Borzicactus aureispinus (Ritt.) Rowley 1975
Cleistocactus gentis aprašyta Lemaire, Charles Antoine 1861 m.
Genties pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio (cleistos)- uždarytas, užrakintas. Tai susiję su savidulkos procesu, kuris įvyksta tiesiog žiedo vamzdelyje, galutinai neprasiskleidus žiedui. Tokie, pilnai neprasiskleidžiantys žiedai, vadinami zigomorfiniais.
Ši rūšis pavadinta žinomo kaktusų eksperto F. Riterio (Friedrich Ritter) sesers H. Vinter (Hildegarda Winter) garbei. Šį kaktusą labai lengva auginti net pradedantiesiems. Vasarą labiau toleruoja pavėsį, nei saulėkaitą. Laistoma reguliariai, bet žemės mišinys iki kito laistymo turėtų būti išdžiuvęs. Žiemos mėnesiais geriau visai nelaistyti jei temperatūra 6-10 laipsnių šilumos. Persodinti reiktų kas dveji metai, nes kaktusas greit auga ir vazonėlis išaugusioms šaknims gali būti per mažas. Žiedai yra beveik zigomorfiniai, rausvai violetinės spalvos 4-6 cm ilgio ir 5 cm skersmens. Auga Bolivijoje Floridos provincijoje, o taip pat Argentinoje ir Urugvajuje.

Album was created 5 years 8 months ago and modified 1 year 10 months ago
  • No comments
  • 0 views
  • 0 visitors
  • 2 files