Public Home > Siūlai, siūlai susivykit.... > Megztos kojinės. > 4...kulno įlinkio mezgimas.

Megztos kojinės.

Kaip nesunkiai ir teisingai , bei lengvai nusimegzti kojinytes... visai nebūtina būti labai patyrusei mezgėjei, kad gautusi gražiai glundanti, aptempiantį pėdą kojinė. Bandysiu viską kiek įmanoma aiškiau pavaizduoti foto su aprašymais savo žodeliais. Kartais juk geriau vieną kartelį pamatyti, nei dešimt paskaityti....

Mezgamos kojinės susideda iš 6 dalių:

1. Atlenkiamoji dalis:
Uždedamos akys ant 4 virbalų po lygiai. Atlenkiamaja kojinės dalį mezgame stulpeliu apie 6- 8cm. Mezgama 2 geros, 2 blogos akys ir tt.

2. Riešas:
Riešą mazgame paprastomis akimis, ilgumo pagal pasirinktą raštą , marginimą, ar tiesiog viespalviais siūlais(maždaug apie 10cm)

3. Kulnas.
Kulnui įmame dviejų virbalų akis, du virbalai paliekami, kad patogiau būtų megzti akis kulnui suveriame ant vieno virbalo ir mezgame dvigubuoju mezgimu: pirmą akį visada nukeliame, antrą išmezgame , trečia nukeliame, ketvirtą išmezgame ir tt. Taip mezgame visą eilę. Paskutinė akis turi būti išmegzta.
Pradedant kitą eilę, pirmąją akį visada nukeliame, o visas kitas išmezgame išvirkščiuoju mezgimu. Trečiaja eilę mezgame kaip pirmają, ketvirtaja kaip antra ir tt. Šitaip mezgame tiek eilių kiek yra akių ant dviejų virbalų, arba kol gausis kvadratas. Štai toks mezgimas vadinamas dvigubu kulno mezgimu.
Numezgę kvadratą visas kulno akis paskirstome ant trijų virbalų taip kad ant viduriniojo virbalo akių būtų tiek , kiek jų yra ant abiejų kraštinių virbalų (pvz 8+8)tai yra pusę turimų akių.
Kulno užbaigimas...Numezgę kvadratą visas kulno akis paskirstome ant trijų virbalų taip kad ant viduriniojo virbalo akių būtų tiek , kiek jų yra ant abiejų kraštinių virbalų (pvz 8+8)tai yra pusę turimų akių. Pradėdamos megzti pirmaja eilę, pirmajį virbalą išmezgame paprastuoju mezgimu, antrąjį virbalą kaip kvadratą- dvigubu mezgimu. Paskutiniaja antrojo virbalo akį nukeliame ant trečiojo virbaloir ją sumezgame su trečiojo virbalo akimi. Trečiojo virbalo nemezgame, apsukame mezginį ir grįžtame atgal. Gryždami atgal pirmaja akį nukeliame, o visas kitas mezgame išvirkščiai. Paskutinę viduriniojo virbalo akį nukeliame ant pirmojo virbalo ir išvirkščiai sumezgamesu jo pirmaja akimi. Dabar nemezgame pirmojo virbalo, mezginį apsukameir grįždami mezgame dvigubu mezgimu. Šitokiu būdu mezgame tol kol nuleidžiame visas kraštinių virbalų akis. Taip padarius kulnas skaitosi numegztas.

4. Kulno įlinkis:
Kulno įlinkio merzgimas.
Numezgus kulna, ant viduriniojo virbalo lieka tiek akių kiek buvo ant abiejų kraštinių virbalų, tada jas padaliname ant dviejų virbalų.
Ant tų virbalų surenkameakis ir nuo kulno šonų (kvadrato laisvų šonų ). Surenkame po tiek akių kiek jų buvo pradedant megzti ant vieno virbalo, turi gautis tiek akių +dar tos turimos viduriniojo virbalo akys. Toliau mezgame paprastomis akimis. Nuo tų virbalų kur yra daugiau akių ( surinktos ) , kas antra eilė nuleidžiame po vieną akį. akis leidžiame prie viršutinės puskojinės dalies vieno virbalo pradžioje, o kito pabaigoje, kol lieka tiek akių kiek ir pradžioje turėjome ant kiekvieno virbalo.

5. Pėda:
Pėdą mezgame tiek eilių kol uždengia mažajį pirštuką.Tada pradedame kojinės galo nuleidimą.

6. Pėdos pabaiga:
Pėdos apgaubimas...Pėdos nuleidimas:. tada nuo kiekvieno virbalo nuleidžiu po vieną akį , toliau mezgu tris eiles paprastai, vėl nuleidžiu po vieną akį, toliau mezgu dvi eiles paprastai, tada vėl nuleidžiu po vieną akį ir mezgu vieną eilę paprastai. Gaunasi pirštų apgaubimas. Toliau jau pradedu leisti kiekvieną eilę po vieną akį, iki belieka viena akis, nukerpu siūliuką, ir ištraukiu jį, taip ir gaunasi graži kojinės pabaiga.


 

4...kulno įlinkio mezgimas.

Ant tų virbalų surenkameakis ir nuo kulno šonų (kvadrato laisvų šonų ). Surenkame po tiek akių kiek jų buvo pradedant megzti ant vieno virbalo, turi gautis tiek akių +dar tos turimos viduriniojo virbalo akys.

Image URL for use on other sites:
Link to send via email/instant messenger:
Fotki Code:
Taken: January 01, 2007
Uploaded: January 20, 2009
24078 4
Captured with:
Kodak Easyshare Z8612 IS

exif