Public Home > ZİLEDEN HABERLER > Zileden Haberler-2016 > KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU BAHAR ETKİNL…

KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU BAHAR ETKİNLİKLERİNE BAŞLADI

Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Kadın Girişimciler Kurulu "Bahar Çiçekleri" adı altında Etkinliğine başladı.
Kadın Girişimciler kurulumuzun İlçemizdeki Tarihi Konaklardan birinde başlatmış olduğu etkinliğe,
---Zile Kaymakamı Nuri ÖZDER,
---Garnizon Komutanı Yüzbaşı Hüseyin DİREK,
---GOP Üniversitesi Dinçerler Turizm ve İşletmecilik ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürü Prof.Dr.Durali MENDİL,
---Zile Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanımız Sami SOLMAZ,
---Yönetim Kurulu Başkanımız Şükrü SARGIN,
---İlçemizde bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları,
---Öğretim Üyeleri, Kurum ve Kuruluş Müdürleri ve
---Üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
Zile Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Girişimciler Kurulu üyesi Sayın Ceylan CANDAN açılış konuşmalarında Atatürk’ün bir sözü ile başlamıştır, ”Dürüst olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır. O da büyük Türk kadınını mesaimizde müşterek kılmak, hayatımızı onunla birlikte yürütmek ve en büyük desteğimiz yapmak yoludur”
”Toplumun başarısızlığının asıl sebebi kadınlara karşı olan bilgisizlikten ileri gelir, bir toplumun bir organı faaliyette iken, diğer bir organı işlemez ise o toplum felç olur" dedi ve yine ; Gazi Mustafa Kemal'in, Kurtuluş Savaşı'nı omuz omuza verdiği Türk kadınına ne kadar büyük bir güven duyduğunu vurguladı.
Son yıllarda kadın istihdamını artırmaya yönelik proje ve programlar önem kazanmış, özellikle kadın girişimciliği konusunda kamu, sivil toplum ve özel sektör kuruluşları tarafından yürütülen program ve projelerde artışlar görülmüş olup; Kadın Girişimciler Kurulumuzun bugünkü etkinliğinde onun bir amacıdır diyen, sayın Ceylan CANDAN,
Düzenlenen bu etkinlikte desteklerini esirgemeyen Zile Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şükrü SARGIN ve Kadın Girişimciler Kuruluma teşekkür eden Sayın CANDAN sözlerine son verirken, Kadın Girişimciler Kurulumuzun bu etkinliğinde hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Siyasetçilerimize ve Kadın Kolları üyelerine teşekkürlerimizi sunarız dedi.
Yönetim Kurulu Başkanımız Şükrü SARGIN Kadın Girişimciler Kurulunun hazırlamış olduğu "Bahar Çiçekleri" etkinliğine yönelik yaptığı açıklamada;
Başarının sırrı gerekli çabayı göstermekten geçtiğini ifade eden Başkan SARGIN "Gerekli özveriyi gösterdiğiniz takdirde yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Başarmak için çalışmak gerek. Bahar Çiçekleri etkinliği için kadınlarımızın kendi emeklerinin sergilenmesi ile Aile bütçelerine katkı sağladıklarını ve bu katkıda başarılı bir şekilde çalışan Kadın Girişimciler Kuruluna ve emeği geçenlere teşekkürlerini ifade ederek. Bu hedef doğrultusunda sürekli çalışmak, vurgusunda bulunarak "Bahar Çiçekleri" etkinliklerinin devam edeceği konusunda ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.
04.05.2015

Print all photos for $1.95 | Slideshow | Invite
1
Order print
398 views
 
2
Order print
277 views
 
3
Order print
239 views
 
4
Order print
248 views
 
5
Order print
194 views
 
6
Order print
244 views
 
7
Order print
194 views
 
8
Order print
184 views
 
9
Order print
202 views
 
10
Order print
221 views
 
11
Order print
229 views
 
12
Order print
152 views
 
13
Order print
204 views