Public Home > ZİLEDEN HABERLER > Zileden Haberler-2016 > STRATEJİK PLAN ÇALIŞMALARI İÇİN SWOT AN…

STRATEJİK PLAN ÇALIŞMALARI İÇİN SWOT ANALİZ İÇ PAYDAŞ ÇALIŞTAYI YAPILDI

Zile Ticaret ve Sanayi Odası Haziran ayı Olağan Meclis toplantısı Meclis Başkanı Sami SOLMAZ’ ın Başkanlığında Odamız toplantı salonunda yapıldı.

Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri, Meslek Komiteleri Üyeleri, ve Oda Personeli katıldığı çalıştayda paydaş analizi, vizyon ve misyon, SWOT Analizi ve strateji geliştirme başlıkları altında çalışmalar yapıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Şükrü SARGIN, Haziran ayı faaliyetleri hakkında meclis üyelerine bilgi verdi ve Odamızın ‘Akredite Oda’ olmanın gerekliliklerinden olan 4 yıllık stratejik planını belirleyebilmek için ilk adım olan iç paydaş çalıştayı düzenledi.

Sayın Başkan SARGIN “Geçerli ve uygulanabilir bir stratejik plan hazırlanması için en önemli şart katılımcı olmak."

Salondaki bilgi, tecrübe ve birikimini, böylesine güçlü bir katılımın olması önümüzdeki dönemin yol haritası olacağı ifade eden Sayın SARGIN toplantının özellikle ileriye yönelik İç Paydaş Çalıştayının Zile Ticaret ve Sanayi Odasının geleceğe yönelik yol haritasını çıkarak stratejik plan çalışmalarının ilk basamağı oluşturulmuş olup;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde çalışmalarına başladığı akreditasyon yolculuğu, Oda yönetimin üyelerin menfaatini ve kamunun yararını gözeterek belirlenecek hedeflerle odayı yönetişim kavramı ile yönetmelerinin yanında, stratejik planlama ile de geleceği “bilgiyi” kullanarak tahmin etmek veya geleceği tahmin ederek buna göre nasıl hareket edileceğini şimdiden düşünmeyi sağlayacak. Olması Zile Ticaret ve Sanayi Odasının Çalıştay’ dan gelen geri bildirimleri raporlayarak yol haritasını oluşturacak olması bizlere bir artı sağlayacaktır dedi.

Print all photos for $0.45 | Slideshow | Invite
adsız.bm
1
adsız.bm
Order print
253 views
 
r.bmp
2
r.bmp
Order print
250 views
 
t.bmp
3
t.bmp
Order print
270 views