Public Home > ZİLEDEN HABERLER > Zileden Haberler-2016 > ZİLE TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞIM…

ZİLE TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞIMIZIN KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU 1.TOPLANTISI YAPILDI

Zile Ticaret ve Sanayi Odasının Kadın Girişimciler Kurulu Toplantısını Türkiye Garanti Bankası A.Ş. Zile Şubesi Müdür Tuncer TATAR gayretleri ile Garanti Bankasının sponsorluğunu yaptığı Kadın Girişimciler Kurulu 1.Toplantısı 26 Kasım 2014' Çarşamba günü yapıldı.

Kadın Girişimciler Kurulu Toplantısın da konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şükrü SARGIN; Kurul üyelerine yeni görevlerinde başarı dileklerinin ardından toplantıya hoş geldiniz ifadesinde bulundu.

Başkan SARGIN Kurul üyeleri ile tanışmak ve kaynaşmak, hem de kurulun çalışmalarına katkı sağlamak adına çok faydalı olacağını belirten Sayın SARGIN “Odamız için çok önemli olan bu kurulda yer almanızdan dolayı hepinizi kutluyorum. Mevcut İcra Kurulumuzun ve siz değerli üyelerimizin ilçemizdeki kadın girişimci sayısının artması, girişimcilerin teşvik edilmesi ve başarılı olmaları yönünde desteklerinin en üst seviyede çalışacak olmalarına inancımız tamdır” dedi.

Kadın Girişimciler Kurulu 1.Toplantısını Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ceylan CANDAN' ın toplantı açılış konuşmasında; Kurul üyelerinin katılımıyla yapılan ilk toplantı olması nedeniyle kurulun yapısı hakkında bilgiler veren Sayın CANDAN, “İlçemizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla faaliyetlerinin sürdürülmesi yönünde ilk adımı atmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve toplantıya geçildi.

Kapanış konuşması yapan Sayın CANDAN; Özellikle kırılgan bir ekonomiye sahip olan ülkemizde, ekonomiyi büyütmede, istihdamı arttırmada ve kalıcı bir üretim ve pazarlama anlayışı ile dünya ölçeğinde faaliyet gösteren işletmeler yaratmada, kadın girişimcilerin önemli bir rol oynayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu bağlamda, biz kadınlar olarak da üretim yaşamı içine katılımın arttırılması kadın girişimcileri destekleyen politika ve programların ön plana çıkması ve kadınların, ekonomik ve sosyal yaşamdaki potansiyellerini harekete geçirecek gücü kendilerinde görmeleri gerekmektedir. ifadesinin ardından kurul üyelerine katılım sağladıkları için teşekkür etti.

Print all photos for $0.45 | Slideshow | Invite
1
Order print
275 views
 
2
Order print
1123 views
 
3
Order print
451 views