Public Home > ZİLE'DE SİYASET VE ZİLE SEÇİML… > 7 Haziran 2015 Yılı Genel Seçiml… > ZİLE TSO MECLİS TOPLANTISINA ABDURRAHMAN BA…

ZİLE TSO MECLİS TOPLANTISINA ABDURRAHMAN BAŞKANIN KATILIMI

Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığımızın Olağan Meclis Toplantımıza davetli olarak Abdurrahman BAŞKAN iştirak etmiştir.

Meclis Toplantısına; Abdurrahman BAŞKAN, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanımız Sami SOLMAZ, Yönetim Kurulu Başkanımız Şükrü SARGIN, Zile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet YENİ, Ziraat Odası Başkanı Orhan YÜKSEL, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Dursun KURUNÇ, Çiftçi Mallarını Koruma Meclis Başkanı Yunis YILMAZ, Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Fevzi ÇIRAK, Bakkallar Odası Başkanı Mehmet GEREZ, İl Genel Meclis Üyesi-Zile Haydar YAĞAN, MHP Meclis Üyesi Sabri ERÇELİK, Abdurrahman BAŞKAN' ın beraberinde gelen heyet ve Meclis Üyelerimiz katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanımız Sami SOLMAZ; Abdurrahman BAŞKAN' a, Zile Ticaret Borsa Başkanı Mehmet YENİ, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, Abdurrahman BAŞKAN'ın beraberinde gelen heyete ve Meclis Üyelerimize; Oda Başkanlığımızın Olağan Meclis Toplantımıza hoş geldiniz sözleri ile başlayan Sayın SOLMAZ Sayın BAŞKAN' ın Milletvekili adayı olmadan önce öncede tanıdıklarını ifade ederek hemşerimiz Sayın BAŞKAN' a Milletvekili adayı olduktan sonra ise Olağan Meclis Toplantımıza davetli olarak katılmalarından dolayı tekrar teşekkürlerini ifade ettiler.

Yönetim Kurulu Başkanımız Şükrü SARGIN' ın konuşmasında ise; Sayın Abdurrahman BAŞKAN' ın İlçemizin öncelikleri bulunan Zile Bölgesinin Tarımsal Sulama Sorunu, Nüfusun göç vermesi ve Zile'nin ulaşım problemlerimizin çözümü için Sayın BAŞKAN' a bilgi veren Sayın SARGIN; Zile Ticaret ve Sanayi Odası hakkında kısa bilgi verdi.

Zile Ticaret ve Sanayi Odası 1923 yılında Amasya da kurulup 1948 yılında ise Zile Ticaret ve Sanayi Odası olarak faaliyetlerine başladığı, Bu gün ise 800 üye ile Oda Başkanlığımızın faaliyetlerinin yürüttüğü ve 2014 yılında TOBB tarafından yürütülen ve bağımsız denetici kuruluş olan Türk Loydu tarafından denetimleri yapılan ve 2014 yılında Zile Ticaret ve Sanayi Odası olarak Akredite Oda olduklarını ifade eden Sayın SARGIN bölgenin sorunlarına değindi;

Zile Bölgesinin Tarımsal Sulama Sorunu

Yapımı tamamlanan ve 7 milyon metreküp su tutma kapasitesine sahip Süreyya Bey Barajı’nın sulama havzası halen suya kavuşturulabilmiş değildir. Süreyya Bey Barajı’ndan Maşat, Reşadiye ve Zile Ovalarında toplamda 20 bin 800 hektarlık bir alan suyla buluşmuş olacak, Boztepe ve Belpınar göletlerini de desteklemiş olacak,

Zile'nin Nüfusun göç vermesi

İlçemizin en büyük sorunlarından birsi ise göç veriyor olmamız bu sorunumuzu da tarım arazilerinin sulaması ile çözüme kavuşacağı yönünde olması

Zile'nin ulaşım problemlerimizin çözümü

Zile-Alaca-Sungurlu-Ankara Yolu ilimizi önemli bir kavşak noktası haline getireceğinden ilçemizin gelişime noktasında çok önemli bir katkı sağlayacaktır. Tokat’ın ise Karadeniz’e, İç Anadolu'ya ve Güney'e açılmasını sağlayacak yol, ulaşım maliyetleri ve zaman açısından da büyük avantajlar içermektedir. Ayrıca kısa bir bölümü yıllar sonra tamamlanmış olan Zile-Alaca-Sungurlu Yoluna ciddi anlamda hız verilmeli, her iki yol da yakın zamanda tamamlanmalıdır.

Tokat Havaalanı mevcut yeri ve pist açısı nedeniyle sıkıntılı durumdadır. Büyük uçakların mevcut piste inmesi mümkün değil bu durumun bir an evvel netleştirilmesini konusunda Sayın BAŞKAN' a taleplerini sıralayan Sayın SARGIN bölgenin sorunlarını ifade ettiler.

Abdurrahman BAŞKAN' ın konuşmasında ise Zileli olarak İlçemizin beklentilerini Başkanım Sayın SARGIN' ın ifade ettiği gibi Zile Bölgesinin Tarımsal Sulama Sorunu, Nüfusun göç vermesi ve Zile'nin ulaşım problemlerinin çözüm noktasında takipçisi olacakları ifade eden Sayın BAŞKAN nezaket davetlerinden dolayı teşekkürlerini yeniledi.

Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının Olağan Meclis Toplantısı dilek ve temenni ile son buldu.

14.05.2015

Print all photos for $0.30 | Slideshow | Invite
ZİLE TSO MECLİS TOPLANTISINA ABDURRAHMAN BAŞKANIN KATILIMI,
1
ZİLE TSO MECLİS TOPLANTISINA ABDURRA…
Order print
238 views
 
ZİLE TSO MECLİS TOPLANTISINA ABDURRAHMAN BAŞKANIN KATILIMI
2
ZİLE TSO MECLİS TOPLANTISINA ABDURRA…
Order print
233 views