Public Home > Agavaceae pages. > Manfreda maculosa Penon Blanco , Dura

Manfreda maculosa Penon Blanco , Dura

Author:(Hook.) Rose.
Family:Agavaceae.
Habitat:S.Texas,N.Mexico.
Synonym:Agave maculosa Hook.,Polianthes maculosa.
Common name:Texas tuberose,False Aloe,Spice lily,Spice-Lily.
____________________
Manfreda
Γένος φυτών με περίπου 30 είδη από τις Νοτιοανατολικές ηνωμένες πολιτείες, την κεντρική Αμερική και το Μεξικό.
Το γένος ανήκει στην οικογένεια Agavaceae αλλα μερικοί βοτανολόγοι έχουν την άποψη ότι ανήκει στην οικογένεια Asparagaceae.

| Invite
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
1
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
282 views
 
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
2
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura…
277 views
 
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
3
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura…
222 views
 
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
4
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura…
231 views
 
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
5
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura…
243 views
 
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
6
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura…
145 views
 
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
7
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
170 views
 
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
8
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura…
167 views
 
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
9
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
197 views
 
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
10
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura…
231 views
 
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
11
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura
180 views
 
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura (5)
12
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura…
104 views
 
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura (1)
13
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura…
77 views
 
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura (2)
14
Manfreda maculosa Penon Blanco, Dura…
86 views