Public Home > Agavaceae pages. > Manfreda variegata W.

Manfreda variegata W.

Author:(Jacobi) Rose.
Family:Agavaceae.
Habitat:S.Texas,N.Mexico.
Synonym: Agave variegata.
Common name:Huaco,Texas tuberose.
____________________
Manfreda
Γένος φυτών με περίπου 30 είδη από τις Νοτιοανατολικές ηνωμένες πολιτείες, την κεντρική Αμερική και το Μεξικό.
Το γένος ανήκει στην οικογένεια Agavaceae αλλα μερικοί βοτανολόγοι έχουν την άποψη ότι ανήκει στην οικογένεια Asparagaceae.

| Invite
Manfreda variegata W.
1
Manfreda variegata W.
198 views
 
Manfreda variegata W.
2
Manfreda variegata W.
211 views
 
Manfreda variegata W.
3
Manfreda variegata W.
202 views
 
Manfreda variegata W.
4
Manfreda variegata W.
195 views
 
Manfreda variegata W.
5
Manfreda variegata W.
183 views
 
Manfreda variegata W.
6
Manfreda variegata W.
198 views
 
Manfreda variegata W.
7
Manfreda variegata W.
218 views
 
Manfreda variegata W.
8
Manfreda variegata W.
213 views
 
Manfreda variegata W.
9
Manfreda variegata W.
154 views
 
Manfreda variegata W.
10
Manfreda variegata W.
149 views
 
Manfreda variegata W.
11
Manfreda variegata W.
111 views
 
Manfreda variegata W.
12
Manfreda variegata W.
108 views
 
Manfreda variegata W.
13
Manfreda variegata W.
121 views
 
Manfreda variegata W.
14
Manfreda variegata W.
174 views
 
Manfreda variegata W
15
Manfreda variegata W
149 views
 
Manfreda variegata W
16
Manfreda variegata W
115 views