Public Home > Apocynaceae pages. > Petopentia natalensis - ES2064 S.Africa

Petopentia natalensis - ES2064 S.Africa

Author: Bullock 1954.
Family: Periploceceae - Apocynaceae.
Habitat:S.Africa.
Synonyms:Pentopetia natalensis,Ischnolepis natalensis,
Tacazzea natalensis,Fockea tugelensis,Fockea natalensis.
_____________________________
Φυτό από την οικογένεια Apocynaceae ( αφού πρώτα πέρασε από τις οικογένειες Asclepiadaceae και Periploceceae ).
Καταγράφηκε το 1954 από τον Bullock.
Είναι ενδημικό της Νοτίου Αφρικής και έχει συνώνυμα του τα Pentopetia natalensis,Ischnolepis natalensis,
Tacazzea natalensis,Fockea tugelensis,Fockea natalensis.

| Invite
Petopentia natalensis
1
Petopentia natalensis
223 views
 
Petopentia natalensis
2
Petopentia natalensis
284 views
 
Petopentia natalensis
3
Petopentia natalensis
212 views
 
Petopentia natalensis
4
Petopentia natalensis
157 views
 
Petopentia natalensis
5
Petopentia natalensis
152 views