Public Home > Bromeliaceae pages > Puya mirabilis

Puya mirabilis

Author : (Mez) L.B. Smith
Synonym: Pitcairnia mirabilis
Family: Bromeliaceae
Habitat: Argentina and Bolivia

_______________________

Η Puya mirabilis ανήκει στις βρομέλιες οικογένεια Bromeliaceae με καταγωγή από την Αργεντινή και την Βολιβία.
Καταγράφηκε από τον (Mez) L.B. Smith και έχει συνώνυμο το Pitcairnia mirabilis.

Για την σπορά χρησιμοποιήθηκε μίγμα χώματος αποτελούμενο από φυλλόχωμα, κακτοχωμα, περλίτη, λάβα και φλοιό πεύκου.


| Invite
Puya mirabilis
1
Puya mirabilis
141 views
 
Puya mirabilis
2
Puya mirabilis
108 views
 
Puya mirabilis
3
Puya mirabilis
156 views
 
Puya mirabilis
4
Puya mirabilis
113 views
 
Puya mirabilis
5
Puya mirabilis
109 views
 
Puya mirabilis
6
Puya mirabilis
141 views
 
Puya mirabilis
7
Puya mirabilis
119 views
 
Puya mirabilis
8
Puya mirabilis
111 views
 
Puya mirabilis
9
Puya mirabilis
121 views
 
Puya mirabilis
10
Puya mirabilis
138 views
 
Puya mirabilis
11
Puya mirabilis
112 views
 
DSC07868
12
DSC07868
122 views
 
DSC07870
13
DSC07870
147 views
 
DSC07871
14
DSC07871
160 views
 
Puya mirabilis
15
Puya mirabilis
119 views
 
Puya mirabilis
16
Puya mirabilis
104 views