Public Home > = Copiapoa pages. > Copiapoa barquitensis

Copiapoa barquitensis

Author:Ritter 1960.
Habitat:Chile.
Synonym:Copiapoa hypogaea var.barquitensis,
Copiapoa hypogaea.
Family:Cactaceae.

-The name Copiapoa comes from the city of Copiapó in northern Chile.
-----------------------------------
Καταγράφηκε από:Ritter.
Έτος καταγραφής:1960.
Οικογένεια:Cactaceae.
Χωρα καταγωγής:Χιλή.
Συνώνυμα:Copiapoa hypogaea var.barquitensis,
Copiapoa hypogaea.

-Το όνομα Copiapoa προέρχεται από την πόλη Copiapo στην βόρεια Χιλή.

| Invite
Copiapoa barquitensis
1
Copiapoa barquitensis
246 views
 
Copiapoa barquitensis
2
Copiapoa barquitensis
219 views
 
Copiapoa barquitensis
3
Copiapoa barquitensis
219 views
 
Copiapoa barquitensis
4
Copiapoa barquitensis
248 views
 
Copiapoa barquitensis
5
Copiapoa barquitensis
228 views
 
Copiapoa barquitensis
6
Copiapoa barquitensis
245 views/1 сomments
Copiapoa barquitensis
7
Copiapoa barquitensis
296 views
 
Copiapoa barquitensis
8
Copiapoa barquitensis
258 views
 
Copiapoa barquitensis
9
Copiapoa barquitensis
229 views
 
Copiapoa barquitensis
10
Copiapoa barquitensis
194 views
 
Copiapoa barquitensis
11
Copiapoa barquitensis
199 views
 
Copiapoa barquitensis
12
Copiapoa barquitensis
207 views
 
Copiapoa barquitensis
13
Copiapoa barquitensis
209 views
 
Copiapoa barquitensis
14
Copiapoa barquitensis
222 views
 
Copiapoa barquitensis
15
Copiapoa barquitensis
233 views
 
Copiapoa barquitensis
16
Copiapoa barquitensis
206 views