Public Home > = Copiapoa pages. > Copiapoa cinerea -P'10

Copiapoa cinerea -P'10

Author:Copiapoa cinerea (Phil.) Britton & Rose 1922.
Habitat:Chile.
synonyms:Echinocactus cinereus,
Copiapoa albispina,
Copiapoa columna-alba,
Copiapoa melanohistrix.
Family:Cactaceae.

-The name Copiapoa comes from the city of Copiapó in northern Chile.
-----------------------------------
Καταγράφηκε από:(Phil.) Britton & Rose.
Έτος καταγραφής:1922.
Οικογένεια:Cactaceae.
Χωρα καταγωγής:Χιλή.
Συνώνυμα: Echinocactus cinereus, Copiapoa albispina,
Copiapoa columna-alba, Copiapoa melanohistrix.

-Το όνομα Copiapoa προέρχεται από την πόλη Copiapo στην βόρεια Χιλή.

| Invite
DSC09564
1
DSC09564
213 views
 
DSC09568
2
DSC09568
220 views
 
DSC09569
3
DSC09569
258 views
 
DSC09570
4
DSC09570
169 views