Public Home > = Copiapoa pages. > Copiapoa coquimbana KK1

Copiapoa coquimbana KK1

Author:(Karw. ex Rümpler) Britton & Rose 1922.
Synonym:Copiapoa pendulina,Copiapoa vallenarensis,
Copiapoa pseudocoquimbana,Copiapoa wagenknechtii,
Echinocactus coquimbanus,Copiapoa alticostata.
Habitat:Chile.
Family:Cactaceae.

-The name Copiapoa comes from the city of Copiapó in northern Chile.
-----------------------------------
Καταγράφηκε από:(Karw. ex Rümpler) Britton & Rose.
Έτος καταγραφής:1922.
Οικογένεια:Cactaceae.
Χωρα καταγωγής:Χιλή.
Συνώνυμα:Copiapoa pendulina,Copiapoa vallenarensis,
Copiapoa pseudocoquimbana,Copiapoa wagenknechtii,
Echinocactus coquimbanus,Copiapoa alticostata.

-Το όνομα Copiapoa προέρχεται από την πόλη Copiapo στην βόρεια Χιλή.

| Invite
Copiapoa coquimbana KK1
1
Copiapoa coquimbana KK1
183 views
 
Copiapoa coquimbana KK1
2
Copiapoa coquimbana KK1
212 views
 
Copiapoa coquimbana KK1
3
Copiapoa coquimbana KK1
221 views
 
Copiapoa coquimbana KK1
4
Copiapoa coquimbana KK1
218 views
 
Copiapoa coquimbana KK1
5
Copiapoa coquimbana KK1
280 views
 
Copiapoa coquimbana KK1
6
Copiapoa coquimbana KK1
203 views
 
Copiapoa coquimbana KK1
7
Copiapoa coquimbana KK1
187 views
 
Copiapoa coquimbana KK1
8
Copiapoa coquimbana KK1
136 views
 
Copiapoa coquimbana KK1
9
Copiapoa coquimbana KK1
151 views
 
Copiapoa coquimbana KK1
10
Copiapoa coquimbana KK1
142 views
 
Copiapoa coquimbana KK1
11
Copiapoa coquimbana KK1
137 views
 
Copiapoa coquimbana KK1
12
Copiapoa coquimbana KK1
117 views