Public Home > = Copiapoa pages. > Copiapoa gigantea ( Copiapoa haseltoniana )

Copiapoa gigantea ( Copiapoa haseltoniana )

Author:Backeb. 1936.
Habitat:Chile.
Synonyms: Copiapoa haseltoniana Backeb,Copiapoa cinerea subsp.haseltonia,
Copiapoa cinerea subsp.gigantea,
Copiapoa eremophila,
Copiapoa tenebrosa.
Family:Cactaceae.

-The name Copiapoa comes from the city of Copiapó in northern Chile.
-----------------------------------
Καταγράφηκε από:Backeb.
Έτος καταγραφής:1936.
Οικογένεια:Cactaceae.
Χωρα καταγωγής:Χιλή.
Συνώνυμα:Copiapoa haseltoniana Backeb,Copiapoa cinerea subsp.haseltonia,
Copiapoa cinerea subsp.gigantea,
Copiapoa eremophila,Copiapoa tenebrosa.

-Το όνομα Copiapoa προέρχεται από την πόλη Copiapo στην βόρεια Χιλή.

| Invite
Copiapoa gigantea ( Copiapoa haseltoniana )
1
Copiapoa gigantea ( Copiapoa haselto…
519 views
 
Copiapoa gigantea ( Copiapoa haseltoniana )
2
Copiapoa gigantea ( Copiapoa haselto…
615 views
 
Copiapoa gigantea ( Copiapoa haseltoniana )
3
Copiapoa gigantea ( Copiapoa haselto…
299 views
 
Copiapoa gigantea ( Copiapoa haseltoniana )
4
Copiapoa gigantea ( Copiapoa haselto…
187 views
 
Copiapoa gigantea ( Copiapoa haseltoniana )
5
Copiapoa gigantea ( Copiapoa haselto…
251 views
 
Copiapoa gigantea ( Copiapoa haseltoniana )
6
Copiapoa gigantea ( Copiapoa haselto…
238 views