Public Home > = Copiapoa pages. > Copiapoa tenuissima

Copiapoa tenuissima

Author:F.Ritter 1963.
Habitat:N.Chile.
Synonym:Copiapoa humilis var.tenuissima.
Family:Cactaceae.

-The name Copiapoa comes from the city of Copiapó in northern Chile.
-----------------------------------
Καταγράφηκε από: F.Ritter.
Έτος καταγραφής:1963.
Οικογένεια:Cactaceae.
Χωρα καταγωγής:N.Χιλή.
Συνώνυμα:Copiapoa humilis var.tenuissima.

-Το όνομα Copiapoa προέρχεται από την πόλη Copiapo στην βόρεια Χιλή.

| Invite
Copiapoa tenuissima
1
Copiapoa tenuissima
257 views
 
Copiapoa tenuissima
2
Copiapoa tenuissima
219 views
 
Copiapoa tenuissima
3
Copiapoa tenuissima
208 views
 
Copiapoa tenuissima
4
Copiapoa tenuissima
225 views
 
Copiapoa tenuissima
5
Copiapoa tenuissima
241 views
 
Copiapoa tenuissima
6
Copiapoa tenuissima
220 views
 
Copiapoa tenuissima
7
Copiapoa tenuissima
385 views
 
Copiapoa tenuissima
8
Copiapoa tenuissima
266 views
 
Copiapoa tenuissima
9
Copiapoa tenuissima
171 views
 
Copiapoa tenuissima
10
Copiapoa tenuissima
181 views
 
Copiapoa tenuissima
11
Copiapoa tenuissima
158 views
 
Copiapoa tenuissima
12
Copiapoa tenuissima
154 views
 
Copiapoa tenuissima
13
Copiapoa tenuissima
155 views
 
Copiapoa tenuissima
14
Copiapoa tenuissima
196 views
 
Copiapoa tenuissima
15
Copiapoa tenuissima
144 views
 
Copiapoa tenuissima
16
Copiapoa tenuissima
131 views