Public Home > Didiereaceae pages. > Didierea madagascariensis

Didierea madagascariensis

Author: Baill 1880.
Family: Didiereaceae.
Habitat:Madagascar.
Synonyms: Alluaudiopsis marnieriana,Didierea mirabilis.
Pop names:Octopus tree.
_______________________
Μέλος της οικογενείας Didiereaceae από την Μαδαγασκάρη.
Καταγράφηκε από τον Baill το 1880.
Συνώνυμα του είναι το Alluaudiopsis marnieriana και το Didierea mirabilis αλλά είναι γνωστό και με το κοινό του όνομα "δέντρο χταπόδι".
Πολλαπλασιάζεται με σπόρους.

| Invite
Didierea madagascariensis
1
Didierea madagascariensis
316 views
 
Didierea madagascariensis
2
Didierea madagascariensis
319 views
 
Didierea madagascariensis
3
Didierea madagascariensis
187 views
 
Didierea madagascariensis
4
Didierea madagascariensis
188 views
 
Didierea madagascariensis
5
Didierea madagascariensis
249 views
 
Didierea madagascariensis
6
Didierea madagascariensis
175 views
 
Didierea madagascariensis
7
Didierea madagascariensis
224 views
 
Didierea madagascariensis
8
Didierea madagascariensis
218 views
 
Didierea madagascariensis
9
Didierea madagascariensis
229 views
 
Didierea madagascariensis
10
Didierea madagascariensis
168 views
 
Didierea madagascariensis
11
Didierea madagascariensis
188 views
 
Didierea madagascariensis
12
Didierea madagascariensis
297 views
 
Didierea madagascariensis
13
Didierea madagascariensis
108 views
 
Didierea madagascariensis
14
Didierea madagascariensis
146 views
 
Didierea madagascariensis
15
Didierea madagascariensis
121 views
 
Didierea madagascariensis
16
Didierea madagascariensis
158 views