Public Home > = Discocactus pages. > Discocactus zehntneri

Discocactus zehntneri

Author: Britton & Rose 1922.
Family:Cactaceae subfamily:Cactoideae tribe:Trichocereeae.
Habitat:Bahia - Brazil.
Synonyms:Discocactus boomianus,Discocactus albispinus,
Discocactus araneispinus,Discocactus buenekeri.

-Discocactus:From the Greek 'diskos' disc.
-The genus Discocactus grows only in Brazil,Paraguay and Bolivia.
---------------------------
Καταγράφηκε από:Britton & Rose
Έτος καταγραφής:1922
Oικογένεια: Cactaceae
Χωρα καταγωγής: Βραζιλία
Συνώνυμα:Discocactus boomianus,Discocactus albispinus,
Discocactus araneispinus,Discocactus buenekeri.

-Το όνομα του γένους προέρχεται από την Ελληνική λέξη "Δίσκος" λόγο του σχήματος των φυτών.
-Οι Discocactus είναι ένα γένος κάκτων που φυτρώνει μονο στην Βραζιλία, την Παραγουάη και την Βολιβία.

| Invite
Discocactus zehntneri
1
Discocactus zehntneri
185 views
 
Discocactus zehntneri
2
Discocactus zehntneri
200 views
 
Discocactus zehntneri
3
Discocactus zehntneri
184 views
 
Discocactus zehntneri
4
Discocactus zehntneri
180 views
 
Discocactus zehntneri
5
Discocactus zehntneri
172 views
 
Discocactus zehntneri
6
Discocactus zehntneri
166 views
 
Discocactus zehntneri
7
Discocactus zehntneri
167 views
 
Discocactus zehntneri
8
Discocactus zehntneri
175 views
 
Discocactus zehntneri
9
Discocactus zehntneri
226 views
 
Discocactus zehntneri
10
Discocactus zehntneri
188 views
 
Discocactus zehntneri
11
Discocactus zehntneri
226 views
 
Discocactus zehntneri
12
Discocactus zehntneri
166 views
 
Discocactus zehntneri
13
Discocactus zehntneri
164 views
 
Discocactus zehntneri
14
Discocactus zehntneri
148 views
 
Discocactus zehntneri
15
Discocactus zehntneri
160 views
 
Discocactus zehntneri
16
Discocactus zehntneri
158 views