Public Home > Euphorbiaceae pages. > Euphorbia bupleurifolia - 10381 , Cape Provin…

Euphorbia bupleurifolia - 10381 , Cape Province.

Author:Jacquin.
Family:Euphorbiaceae subfamily: Euphorbioideae tribe: Euphorbieae subtribe: Euphorbiinae.
Habitat:South Africa Cape Province,Natal.
Synonyms:Euphorbia oxystegia,Tithymalus bupleurifolius.
------------------------------------------
Φυτό που ο κορμός του μοιάζει με κουκουνάρι από την οικογένεια Euphorbiaceae και χωρα καταγωγής την N.Αφρική.
Στην καλλιέργεια χρειάζεται λίγο νερό και λίγο ήλιο.
Ο πολλαπλασιασμός της γίνετε με σπόρους.
Καταγράφηκε από τον Jacquin το 1797.
Συνώνυμα της είναι τα:
Euphorbia oxystegia,Tithymalus bupleurifolius.

| Invite
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape Province.
1
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape …
495 views
 
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape Province.
2
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape …
419 views
 
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape Province.
3
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape …
386 views
 
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape Province.
4
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape …
423 views
 
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape Province.
5
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape …
384 views
 
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape Province.
6
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape …
458 views
 
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape Province.
7
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape …
367 views
 
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape Province.
8
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape …
351 views
 
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape Province.
9
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape …
396 views
 
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape Province.
10
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape …
376 views
 
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape Province.
11
Euphorbia bupleurifolia -10381,Cape …
257 views