Public Home > Euphorbiaceae pages. > Euphorbia globosa - S. Africa

Euphorbia globosa - S. Africa

Author:Sims 1826.
Family: Euphorbiaceae.
Habitat:RSA.
Synonym:Dactylanthes globosa.
____________________
Μέλος της οικογενειας Euphorbiaceae που καταγράφηκε το 1826 από τον Sims.
Κατάγεται από την Νότιο Αφρική.
Kαλλιεργείται σε χώμα με καλή αποστράγγιση με λίγο νερό και λίγο ήλιο.
Τα λουλούδια της είναι πράσινο-κίτρινου χρώματος και πολλαπλασιάζεται με σπόρους και μοσχεύματα.
Συνώνυμο της είναι το Dactylanthes globosa.

| Invite
Euphorbia globosa - S. Africa
1
Euphorbia globosa - S. Africa
249 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
2
Euphorbia globosa - S. Africa
233 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
3
Euphorbia globosa - S. Africa
255 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
4
Euphorbia globosa - S. Africa
202 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
5
Euphorbia globosa - S. Africa
158 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
6
Euphorbia globosa - S. Africa
175 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
7
Euphorbia globosa - S. Africa
155 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
8
Euphorbia globosa - S. Africa
154 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
9
Euphorbia globosa - S. Africa
186 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
10
Euphorbia globosa - S. Africa
225 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
11
Euphorbia globosa - S. Africa
149 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
12
Euphorbia globosa - S. Africa
167 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
13
Euphorbia globosa - S. Africa
144 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
14
Euphorbia globosa - S. Africa
181 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
15
Euphorbia globosa - S. Africa
115 views
 
Euphorbia globosa - S. Africa
16
Euphorbia globosa - S. Africa
127 views