Public Home > Euphorbiaceae pages. > Jatropha berlandieri

Jatropha berlandieri

Author:Torrey 1858.
Family:Euphorbiaceae.
Habitat:Texas,Mexico.
Synonyms:Jatropha cathartica Teran & Berlandier.
Pop names:Baseball Plant,Jatropha Buddah Belly.

-Genus Jatropha also known as:
Adenorhopium,Adenoropium,Castiglionia,Collenucia,Curcas,Loureira,Zimapania,Mesandrinia.
タイワンアブラギリ属
__________________________

Φυτό από την οικογένεια Euphorbiaceae που καταγράφηκε από τον Torrey το 1858.
Κατάγεται από τις περιοχές τουύ Τέξας και του Μεξικού.
Συνώνυμο του είναι το Jatropha cathartica.
Πολλαπλασιάζεται με σπόρους.

| Invite
Jatropha berlandieri
1
Jatropha berlandieri
601 views/1 сomments
Jatropha berlandieri
2
Jatropha berlandieri
242 views
 
Jatropha berlandieri
3
Jatropha berlandieri
237 views
 
Jatropha berlandieri
4
Jatropha berlandieri
196 views
 
Jatropha berlandieri
5
Jatropha berlandieri
224 views
 
Jatropha berlandieri
6
Jatropha berlandieri
219 views
 
Jatropha berlandieri
7
Jatropha berlandieri
240 views
 
Jatropha berlandieri
8
Jatropha berlandieri
553 views
 
Jatropha berlandieri
9
Jatropha berlandieri
330 views
 
Jatropha berlandieri
10
Jatropha berlandieri
222 views
 
Jatropha berlandieri
11
Jatropha berlandieri
240 views
 
Jatropha berlandieri
12
Jatropha berlandieri
303 views/1 сomments
Jatropha berlandieri
13
Jatropha berlandieri
217 views
 
Jatropha berlandieri
14
Jatropha berlandieri
536 views