Public Home > = Gymnocalycium pages. > Gymnocalycium delaetii ( Gymnocalycium schick…

Gymnocalycium delaetii ( Gymnocalycium schickendantzii v. delaetii )

Gymnocalycium schickendantzii v delaetii P55 , Colonel Moldes 1300 m.

Author: (K.Schum.) Hosseus.
Habitat:Northern Argentina.
Synonym:Echinocactus delaetii KSch 1901, Gymnocalycium schickendantzii var. delaetii.
Family:Cactaceae.

- From the Greek words 'gymnos' meaning naked and 'kalyx' meaning bud.
_____________________________
Καταγράφηκε από: (K.Schum.) Hosseus.
Οικογένεια: Cactaceae.
Χώρα καταγωγής: Βόρεια Αργεντινή.
Συνώνυμα: Echinocactus delaetii KSch 1901, Gymnocalycium schickendantzii var. delaetii

Το όνομα του γένους προέρχεται από τις Ελληνικές λέξης 'γυμνός' και 'κάλυκας 'και ανφέρεται στους γυμνούς από αγκάθια κάλυκες.

| Invite
Gymnocalycium schickendantzii v. delaetii
1
Gymnocalycium schickendantzii v. del…
386 views
 
Gymnocalycium schickendantzii v delaetii
2
Gymnocalycium schickendantzii v dela…
563 views
 
Gymnocalycium schickendantzii v delaetii
3
Gymnocalycium schickendantzii v dela…
278 views
 
Gymnocalycium schickendantzii v delaetii
4
Gymnocalycium schickendantzii v dela…
477 views
 
Gymnocalycium schickendantzii v delaetii
5
Gymnocalycium schickendantzii v dela…
330 views
 
Gymnocalycium schickendantzii v delaetii
6
Gymnocalycium schickendantzii v dela…
429 views