Public Home > = Hatiora / Lepismium / Rhipsalis /… > Rhipsalidopsis ( Hatiora ) rosea / Κάκτο…

Rhipsalidopsis ( Hatiora ) rosea / Κάκτος του πάσχα

Easter Cactus
-------------------
Author:Rhipsalidopsis rosea Lagerh.
Hatiora rosea (Lagerheim) W.Barthlott.
Family:Cactaceae.
Synonym:Rhipsalis rosea.
Habitat:Brazil.
_____________________
Επιφυτικος κάκτος από την Βραζιλία γνωστός ως κάκτος του Πάσχα.
Καταγράφηκε από τον Lagerh και έχει συνώνυμα του τα: Hatiora rosea και Rhipsalis rosea.

| Invite
Rhipsalidopsis rosea
1
Rhipsalidopsis rosea
290 views
 
Rhipsalidopsis rosea
2
Rhipsalidopsis rosea
227 views
 
Rhipsalidopsis rosea
3
Rhipsalidopsis rosea
357 views
 
Rhipsalidopsis rosea
4
Rhipsalidopsis rosea
696 views
 
Rhipsalidopsis rosea
5
Rhipsalidopsis rosea
370 views
 
Rhipsalidopsis rosea
6
Rhipsalidopsis rosea
344 views
 
Rhipsalidopsis rosea
7
Rhipsalidopsis rosea
293 views
 
Rhipsalidopsis rosea
8
Rhipsalidopsis rosea
280 views
 
Rhipsalidopsis rosea
9
Rhipsalidopsis rosea
413 views
 
Rhipsalidopsis rosea
10
Rhipsalidopsis rosea
312 views
 
Rhipsalidopsis rosea
11
Rhipsalidopsis rosea
169 views
 
Rhipsalidopsis rosea
12
Rhipsalidopsis rosea
268 views
 
Rhipsalidopsis rosea
13
Rhipsalidopsis rosea
170 views
 
Rhipsalidopsis rosea
14
Rhipsalidopsis rosea
312 views
 
Rhipsalidopsis rosea
15
Rhipsalidopsis rosea
177 views
 
Rhipsalidopsis rosea
16
Rhipsalidopsis rosea
435 views