Public Home > Hyacinthaceae - Liliaceae pages. > Ledebouria > Ledebouria spec. Vermaaklikheid JIL 365 SE of…

Ledebouria spec. Vermaaklikheid JIL 365 SE of Vermaaklikheid.( L. revoluta )

Ledebouria revoluta (L.f.)Jessop.
Family:Hyacinthaceae.
Habitat:Ethiopia,Somalia,Sudan,Kenya,Malawi,Botswana,Lesotho,Namibia,South Africa,Swaziland,India,Sri Lanka.
Synonyms:Drimia acuminata Lodd.,Drimia brevifolia Baker,Drimia revoluta (L.f.) Kunth,Eratobotrys bifolia Hochst. ex A.Rich.,Eratobotrys lilacina Fenzl ex Kunth,Hyacinthus revolutus L.f.,Lachenalia lanceaefolia Jacq.,Lachenalia maculata Tratt.,Ledebouria hyacinthina Roth,Scilla albomarginata Van der Merwe,Scilla asperifolia Van der Merwe,Scilla carnosula Van der Merwe,Scilla chiovendae Cufod.,Scilla hyacinthina (Roth) J.F.Macbr. ,Scilla indica Baker,Scilla lanceaefolia (Jacq.) Baker,Scilla lilacina (Fenzl ex Kunth),Scilla neumannii Engl. ,Scilla revoluta (L.f.) Baker,Scilla revoluta Baker,Scilla richardiana Buchinger ex Baker.

-The plant genus Ledebouria is named after Carl Friedrich von Ledebour(1785-1851),who was an German-Estonian botanist.

| Invite
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. revoluta )
1
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. …
417 views
 
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. revoluta )
2
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. …
556 views
 
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. revoluta )
3
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. …
385 views/1 сomments
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. revoluta )
4
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. …
409 views
 
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. revoluta )
5
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. …
330 views
 
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. revoluta )
6
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. …
263 views
 
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. revoluta )
7
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. …
298 views
 
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. revoluta )
8
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. …
513 views
 
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. revoluta )
9
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. …
318 views
 
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. revoluta )
10
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. …
243 views
 
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. revoluta )
11
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. …
284 views
 
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. revoluta )
12
Ledebouria spec.Vermaaklikheid ( L. …
268 views
 
Ledebouria spec. Vermaaklikheid JIL 365 SE of Vermaaklikheid.( L. revoluta )
13
Ledebouria spec. Vermaaklikheid JIL …
238 views
 
Ledebouria spec Vermaaklikheid
14
Ledebouria spec Vermaaklikheid
282 views
 
Ledebouria spec Vermaaklikheid
15
Ledebouria spec Vermaaklikheid
323 views