Public Home > Mesembryanthemaceae - Aizoaceae pag… > Phyllobolus tenuiflorus - PV816

Phyllobolus tenuiflorus - PV816

Author:Maike Gerbaulet 1997.
Synonyms:Mesembryanthemum tenuiflorum.
Habitat:Southern Africa.
Family:Mesembryanthemaceae - Aizoaceae.
-----------------------------
Ένα μικρο φυτό με caudex της οικογένειας Mesembryanthemaceae - Aizoaceae από την Ν.Αφρική,
το οποιο ανθίζει τον Νοέμβριο και είναι χειμερινής ανάπτυξης.
Καταγράφηκε από τον Maike Gerbaulet το 1997.
Το άνθος είναι ανοικτό περίπου 15 μέρες!!
Ανοίγει το πρωί και κλείνει το βράδυ.

| Invite
Phyllobolus tenuiflorus PV816
1
Phyllobolus tenuiflorus PV816
290 views
 
Phyllobolus tenuiflorus PV816
2
Phyllobolus tenuiflorus PV816
291 views
 
Phyllobolus tenuiflorus PV816
3
Phyllobolus tenuiflorus PV816
257 views
 
Phyllobolus tenuiflorus PV816
4
Phyllobolus tenuiflorus PV816
306 views
 
Phyllobolus tenuiflorus PV816
5
Phyllobolus tenuiflorus PV816
290 views
 
Phyllobolus tenuiflorus PV816
6
Phyllobolus tenuiflorus PV816
278 views
 
Phyllobolus tenuiflorus PV816
7
Phyllobolus tenuiflorus PV816
282 views
 
Phyllobolus tenuiflorus PV816
8
Phyllobolus tenuiflorus PV816
281 views
 
Phyllobolus tenuiflorus PV816
9
Phyllobolus tenuiflorus PV816
329 views/1 сomments
Phyllobolus tenuiflorus PV816
10
Phyllobolus tenuiflorus PV816
322 views
 
Phyllobolus tenuiflorus PV816
11
Phyllobolus tenuiflorus PV816
243 views
 
Phyllobolus tenuiflorus PV816
12
Phyllobolus tenuiflorus PV816
454 views
 
Phyllobolus tenuiflorus PV816
13
Phyllobolus tenuiflorus PV816
356 views
 
Phyllobolus tenuiflorus PV816
14
Phyllobolus tenuiflorus PV816
269 views
 
Phyllobolus tenuiflorus PV816
15
Phyllobolus tenuiflorus PV816
199 views
 
Phyllobolus tenuiflorus PV816
16
Phyllobolus tenuiflorus PV816
228 views