Public Home > Orchidaceae pages. > Haraella retrocalla

Haraella retrocalla

Author: Kudo. 1930.
Family:Orchidaceae.
Habitat:Taiwan.
Synonyms:Gastrochilus odoratus,Gastrochilus retrocallus,
Gastrochilus retrocallosum ,Haraella odorata,Saccolabium odoratum.

-Haraella : Named for Yoshi Hara a Japanese botanist.
_______________________
Μινιατούρα ορχιδέα από την Ταϊβάν που καταγράφηκε το 1930 από τον Kudo.
Το όνομα του γένους Haraella προέρχεται από το όνομα του Ιάπωνα βοτανολόγου Yoshi Hara.
Συνώνυμα της είναι τα Gastrochilus odoratus, Gastrochilus retrocallus, Gastrochilus retrocallosum , Haraella odorata, Saccolabium odoratum.
Το μέγεθος του λουλουδιού είναι περίπου ενάμισι εκατοστό...

| Invite
Haraella retrocalla
1
Haraella retrocalla
278 views
 
Haraella retrocalla
2
Haraella retrocalla
215 views
 
Haraella retrocalla
3
Haraella retrocalla
215 views
 
Haraella retrocalla
4
Haraella retrocalla
214 views
 
Haraella retrocalla
5
Haraella retrocalla
237 views
 
Haraella retrocalla
6
Haraella retrocalla
171 views
 
Haraella retrocalla
7
Haraella retrocalla
180 views
 
Haraella retrocalla
8
Haraella retrocalla
217 views
 
Haraella retrocalla
9
Haraella retrocalla
171 views
 
Haraella retrocalla
10
Haraella retrocalla
225 views
 
Haraella retrocalla
11
Haraella retrocalla
161 views
 
Haraella retrocalla
12
Haraella retrocalla
199 views
 
Haraella retrocalla
13
Haraella retrocalla
128 views
 
Haraella retrocalla
14
Haraella retrocalla
151 views
 
Haraella retrocalla
15
Haraella retrocalla
118 views