Public Home > = Uebelmannia pages. > Uebelmannia pectinifera

Uebelmannia pectinifera

Author: Buining 1967.
Habitat:Brazil,Minas Gerais.
Synonym:Uebelmannia pectinifera var.pseudopectinifera,
Uebelmannia pectinifera var.multicostata.
Family:Cactaceae.

-Named after Werner Uebelmann, the Swiss nurseryman who imported them into Europe.
------------------------------
Καταγράφηκε από : Buining
Έτος καταγραφής :1967
Οικογένεια : Cactaceae
χωρα καταγωγής : Βραζιλία
Συνώνυμα:Uebelmannia pectinifera var.pseudopectinifera,
Uebelmannia pectinifera var.multicostata.

-Το γένος Uebelmannia πήρε το όνομα του από τον Σουηδό φυτωριουχο Werner Uebelmann ο οποιος το εισήγαγε πρώτος στην Ευρώπη.

| Invite
Uebelmannia pectinifera
1
Uebelmannia pectinifera
204 views
 
Uebelmannia pectinifera
2
Uebelmannia pectinifera
224 views
 
Uebelmannia pectinifera
3
Uebelmannia pectinifera
220 views
 
Uebelmannia pectinifera
4
Uebelmannia pectinifera
230 views
 
Uebelmannia pectinifera
5
Uebelmannia pectinifera
190 views
 
Uebelmania pectinifera
6
Uebelmania pectinifera
293 views
 
Uebelmania pectinifera
7
Uebelmania pectinifera
191 views
 
Uebelmania pectinifera
8
Uebelmania pectinifera
180 views
 
Uebelmania pectinifera
9
Uebelmania pectinifera
128 views
 
Uebelmania pectinifera
10
Uebelmania pectinifera
142 views
 
Uebelmannia pectinifera
11
Uebelmannia pectinifera
178 views
 
Uebelmannia pectinifera
12
Uebelmannia pectinifera
157 views
 
Uebelmannia pectinifera
13
Uebelmannia pectinifera
161 views
 
Uebelmannia pectinifera
14
Uebelmannia pectinifera
202 views
 
Uebelmannia pectinifera
15
Uebelmannia pectinifera
199 views
 
Uebelmannia pectinifera
16
Uebelmannia pectinifera
210 views